Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Informatyka - newsy

Koncern internetowy Google szykuje się do wejścia na kolejne rynki. Tym razem na celowniku jest branża muzyczna - Google pracuje nad nową usługą.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce stworzyć Bibliotekę Wirtualnej Nauki (BWN), dzięki której wszystkie instytucje naukowe w Polsce będą miały bezpłatny dostęp do najbardziej aktualnych światowych periodyków naukowych.
Gmina Gogolin wkrótce będzie najbardziej internetową gminą w Polsce. Na terenie wszystkich 9 sołectw kończy się instalacja urządzeń do darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu - powiedział burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala "Instalowane są urządzenia tworzące hot-spoty (punkty bezprzewodowego darmowego dostępu do Internetu).
Coraz więcej osób w Polsce korzysta z internetu. Z najnowszych badań NetTrack wynika, że codziennie z sieci korzysta 49,1 proc. mieszkańców Polski. Badania przeprowadzono w maju i czerwcu 2009 roku.
Snow Leopard, nowy system operacyjny firmy Apple, jest pierwszym systemem ze zintegrowanym OpenCL, międzyplatformowym, otwartym standardem programowania, pozwalającym twórcom oprogramowania na wykorzystanie ogromnej mocy obliczeniowej dostępnej obecnie w procesorach graficznych i spożytkowanie jej w dowolnej aplikacji.
Portal Scarky.com to polska innowacja umożliwiająca tworzenie zagadek i łamigłówek, m.in. matematycznych, logicznych i programistycznych, na stronie internetowej użytkownika.
Zapowiedziany w czerwcu 2009 roku portal MSN.gazeta.pl został dziś uruchomiony. Jest to wspólne przedsięwzięcie współpracujących ze sobą firm - Agory S.A i Microsoft. Nowy portal zastąpił na polskim rynku dotychczasową wersję MSN.
Mija 18 lat od momentu, kiedy pomiędzy Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Komputerowym Uniwersytetu w Kopenhadze dokonano pierwszego połączenia przy użyciu protokołu komunikacyjnego IP (Internet Protocol). Moment ten jest uważany za symboliczną datę narodzin polskiego internetu.
Umiejętności informatyczne polskich uczennic są równe zdolnościom chłopców. Jednak dziewczęta - nawet jeśli interesują się informatyką - znacznie rzadziej podejmują naukę na kierunkach związanych z kierunkami informatycznymi, wynika z badania "Gender Research" przeprowadzonego przez European Schoolnet (EUN).
Microsoft udostępnił społeczności Linuksa 20 000 wierszy kodu sterowników urządzeń.
Kod, który zawiera trzy linuksowe sterowniki, został udostępniony programistom jądra systemu w celu dołączenia go do źródłowego drzewa Linuksa.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności