Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Idż po staż - konkurs dla studentów informatyki

Studenci kierunków informatycznych uczelni wyższych mogą się już zgłaszać do ogólnopolskiego konkursu "Idź po st@ż - bądź pierwszy na mecie". Konkurs organizuje pierwszy w Polsce niepubliczny park naukowo-technologiczny Nickel Technology Park Poznań oraz firma informatyczna BCC, zajmującą się m.in. wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie dużymi przedsiębiorstwami.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach ogólnopolskiego Programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej", współfinansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warunkiem uczestnictwa w walce o staż jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego oraz rozwiązanie do 15 maja co najmniej jednego zadania konkursowego (szczegóły na stronie: http://ntpp.pl/idz-po-staz/).

W ramach zadań konkursowych trzeba np. zaproponować rozwiązanie implementacji systemu antywirusowego i antyspamowego, wdrożyć system wydajnej i bezpiecznej poczty elektronicznej lub monitorować dostępność systemów złożonych technologii informacyjnych.

Cztery osoby, które prześlą najlepsze projekty rozwiązań informatycznych stosowanych w biznesie oraz pomyślnie przejdą rozmowy kwalifikacyjne, odbędą jesienią miesięczne płatne staże w jednym z wybranych działów firmy BCC.

Nagrody dodatkowe to m.in. dofinansowanie do dowolnej certyfikacji, pozwalające na dalsze podniesienie kwalifikacji zawodowych młodych informatyków.

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu podczas specjalnej gali poświęconej perspektywom rozwoju branży informatycznej w Wielkopolsce. PAP - Nauka w Polsce


data ostatniej modyfikacji: 2010-03-30 09:57:58
Komentarze
Polityka Prywatności