Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Szkoła Bezpiecznego Internetu

Ruszyła „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, projekt zainicjowany przez Fundację Kidprotect.pl oraz Grupę TP. Celem programu jest edukacja dzieci, nauczycieli oraz rodziców, jak bezpiecznie korzystać z zasobów Sieci.

Partnerem inicjatywy jest firma Microsoft, która od lat angażuje się
w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

W ramach inicjatywy „Szkoła Bezpiecznego Internetu” kadra pedagogiczna w szkołach oraz rodzice uczą się, jak zapobiegać ryzykownym sytuacjom w sieci, związanym z cyberprzemocą, kradzieżą danych osobowych, czy nękaniem w wirtualnym świecie. Każda polska szkoła w ramach programu może uzyskać certyfikat, potwierdzający przygotowanie nauczycieli do nauczania bezpieczeństwa internetowego dzieci i młodzieży.

„Aby nauczyć dzieci mądrego korzystania z Internetu, warto samemu poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Sieci. Dzięki szkoleniom rodzice i nauczyciele zdobędą potrzebną wiedzę i unikną wielu niebezpieczeństw wynikających z nieostrożnego korzystania z Internetu. Szkoły natomiast będą mogły pochwalić się certyfikatem Szkoły Bezpiecznego Internetu.” – mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, pomysłodawca projektu.

Certyfikat „Szkoły Bezpiecznego Internetu” otrzymają szkoły, które stale dbają o bezpieczeństwo uczniów w Internecie, zapewniają im wsparcie merytoryczne oraz pomoc. Informacje dotyczące zasad programu oraz uzyskania certyfikatu znajdują się na stronie www.szkolabezpiecznegointernetu.pl.

„Inicjatywa Szkoła Bezpiecznego Internetu doskonale wpisuje się w działania realizowane przez Microsoft w Polsce. Internet jest wspaniałym medium, które uczy i bawi. Może być jednak także źródłem wielu zagrożeń, których zminimalizowanie jest możliwe dzięki skutecznej i interesującej edukacji zarówno dzieci, jak i dorosłych” – powiedział Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale Microsoft.

Microsoft aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Jednym z flagowych projektów  jest kampania „3...2...1...Internet!” realizowana we współpracy z partnerami społecznymi.

W listopadzie Microsoft i Fundacja Dzieci Niczyje, we współpracy z Centrum Medycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej przekazały ponad 14 000 szkół podstawowych w Polsce oryginalne pakiety dydaktyczne „3...2...1...Internet!” z zakresu bezpieczeństwa internetowego dzieci.

Jest to element zawartego we wrześniu porozumienia pomiędzy firmą Microsoft a Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu „Partnerstwo dla Przyszłości”. Materiały edukacyjne „3…2…1…Internet!”, które nauczyciele mogą wykorzystywać podczas lekcji, zostały wspólnie opracowane przez Microsoft i Fundację Dzieci Niczyje, we współpracy z Fundacją „Kierowca Bezpieczny”. Ambasadorem programu jest Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy.

Patronat honorowy nad programem „Szkoła Bezpiecznego Internetu” objęła Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Elżbieta Radziszewska oraz Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Partnerami projektu są również F-Secure, Allegro, Nasza Klasa, Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego oraz agencje ZOOM i Bitartis.


data ostatniej modyfikacji: 2009-11-19 17:08:12
Komentarze
Ostatnie:
31.01.2012 8:26
Dodał(a): ~adafsdadedadwedfa
żal.pl
Polityka Prywatności