Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Windows 7 już w sklepach

Windows 7 powstawał z prostym założeniem – ma ułatwić użytkownikom pracę z komputerem. Poza nowym interfejsem użytkownika, system oferuje także ważne funkcje, które sprawią, że codzienne zadania staną się jeszcze łatwiejsze. Dzięki Windows 7 będziesz bliżej osób, na których ci zależy. Wszystko zrobisz szybciej i bez zbędnego klikania.

 Windows 7 jest pod wieloma względami produktem wyjątkowym. Już sama liczba testerów biorących udział w pracach nad jego przygotowaniem robi oszałamiające wrażenie: 8 milionów osób. Oznacza to, że Windows 7 jest produktem, który poddano największej ilości testów w historii IT przed pojawieniem się na półkach sklepowych Dzięki testom powstał produkt, który jest dokładnie taki, jak tego oczekujesz – szybki, sprawnie działający system, który uczyni twój komputer prawdziwym centrum zarządzania multimediami o podwyższonym bezpieczeństwie. Co jeszcze czyni ten system wyjątkowym? Wyjaśnia to Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporation:

„Wraz z nadejściem Windows 7 rozpoczyna się nowa era dla użytkowników komputerów osobistych. Wprowadzamy na rynek produkt, który daje więcej możliwości wyboru oraz elastyczności, niż kiedykolwiek przedtem. Z Windows 7 każdy na pewno znajdzie komputer pasujący do swojego indywidualnego stylu życia”.Faktycznie. Windows 7 jest tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć wersję najbardziej pasującą do własnego charakteru, stylu i potrzeb. Aby zadowolić indywidualne gusta użytkowników nowego systemu, 12 artystów opracowało 12 nowych rodzajów tła, 7 motywów Aero, 6 tapet z postaciami oraz 6 scen. Naturalnie, jeżeli tylko będziesz chciał, możesz także zmienić motywy dźwiękowe. Windows 7 zapewnia także nieograniczone możliwości pobierania dodatków.

Polscy użytkownicy Windows 7 mogą skorzystać z specjalnej strony internetowej poświęconej personalizacji nowego systemu. Strona zawiera nowe kompozycje oraz tapety i jest dostępna pod adresem http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/downloads/personalize?T1=themes.  

PMG_Win7_wirelessnetworks.jpgNajważniejsze cechy systemu Windows 7
Maksymalne uproszczenie codziennych zadań
* Pasek zadań: centrum uruchamiania programów i przełączania okien zostało całkowicie przeprojektowane, abyś mógł pracować inteligentniej, ograniczyć bałagan i zrobić więcej dzięki takim funkcjom, jak miniaturowy podgląd stron internetowych, dokumentów, a nawet odtwarzanego pliku wideo.
* HomeGroup: łatwo udostępniaj pliki i drukarki innym komputerom z systemem Windows 7 w swoim domu.
* DeviceStage: pokazuje stan wszystkich podłączonych urządzeń, takich jak aparaty i telefony komórkowe, co ułatwia synchronizację i zarządzanie nimi z poziomu komputera.
* Zdjęcia i wideo: galeria fotografii Windows Live oraz Windows Live Movie Maker umożliwiają bezpłatną edycję zdjęć i wideo oraz udostępnianie ich innym osobom.
* Snap: przeciągnij otwarte okno do krawędzi ekranu, aby automatycznie zmienić jego rozmiar. Przymocuj dwa okna do lewej i prawej krawędzi ekranu, aby wygodnie porównać ich zawartość.
* Shake: kliknij okienko i potrząśnij myszką, aby zminimalizować wszystkie inne otwarte okna. Ponownie potrząśnij okienkiem, aby przywrócić pierwotny rozmiar okien.  
* Internet Explorer 8: najszybsza, najłatwiejsza w użyciu i najbezpieczniejsza przeglądarka Microsoft. Nowe, inteligentne funkcje, takie jak natychmiastowe wyszukiwanie, akceleratory i obiekty Web Slice pozwalają lepiej wykorzystać możliwości oferowane przez Internet.Działa tak, jak tego oczekujesz
* Szybsze włączanie i wyłączanie: każdy użytkownik Windows 7 skorzysta na zwiększonej wydajności, szybszym rozruchu, wznawianiu i zamykaniu systemu oraz ulepszonym zarządzaniu zasilaniem.
* Łatwiejsza praca mobilna: wszystkie ustawienia mobilne zebrano w jednym miejscu — Centrum mobilności systemu Windows.
* Ochrona komputera: zabezpieczenie danych w komputerze jest łatwiejsze dzięki zaawansowanym kopiom zapasowym oraz bezpłatnemu oprogramowaniu Microsoft Security Essentials, które chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim i złośliwym kodem.
* Praca z peryferiami: Windows 7 szybko i bez zbytecznych pytań wykryje i zainstaluje każde urządzenie, które można podłączyć do komputera. Jeżeli pracujesz na Windows Vista, twoja drukarka czy skaner, nawet nie zauważą przejścia na Windows 7.

Umożliwia nowe rzeczy
* Windows Touch: obsługuj swój komputer za pomocą ekranu dotykowego multi-touch, używając palców i gestów.
* PlayTo: przesyłaj strumieniowo muzykę cyfrową, wideo i zdjęcia do innych komputerów PC lub urządzeń takich jak konsola Xbox 360.
* Telewizja internetowa: nowi dostawcy treści oraz ulepszony interfejs jeszcze bardziej ułatwiają oglądanie telewizji na komputerze.
* Bogate gry i grafika: Windows 7 zawiera ulepszenia wydajności, które wyznaczają nowy standard gier i rozrywki poprzez obsługę 64 bitów oraz grafiki DirectX11.
* Druk uwzględniający lokalizację: twoje dokumenty są przesyłane do właściwej drukarki, zarówno w domu, jak i w biurze. Funkcja Pliki w trybie offline umożliwia pracę bez połączenia z siecią i automatyczne synchronizowanie dokumentów między komputerem PC a siecią biurową.

„Nad Windows 7 pracujemy w redakcji od kilku tygodni” – powiedział Michał Adamczyk, redaktor naczelny miesięcznika CHIP. – „Nasze wrażenia są bardzo pozytywne. To system operacyjny szybszy i wygodniejszy w obsłudze od poprzednich wersji Windows. Co ważne, Windows 7 sprawnie działa nie tylko na najnowszych komputerach, ale także starszych pecetach”.

Windows 7 jest uniwersalnym rozwiązaniem i dlatego znajdziesz go na netbookach i notebookach, jak i interaktywnych laptopach z interfejsem multi-touch, komputerach biurkowych oraz konsolach do gier. Jeżeli nadal nie wiesz, które rozwiązanie jest dla ciebie, możesz skorzystać z sekcji PC Scout na stronie www.windows.com, która pomoże ci w dokonaniu wyboru i podjęciu decyzji o zakupie.

Najnowszy system operacyjny Microsoft jest już dostępny w sprzedaży w ponad 45 000 sklepach na całym świecie, także w tym ci najbliższym. Idź, sprawdź jego możliwości i wybierz Windows 7, który najbardziej ci odpowiada.Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.
         
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
informacja prasowa

data ostatniej modyfikacji: 2009-10-23 10:30:42
Komentarze
Ostatnie:
24.10.2009 14:30
Dodał(a): ~cynik
Windows 7 kosztuje 350 zł Premium.
Aktualizacja ok 430 zł
23.10.2009 18:22
Dodał(a): ~jano
To nie jest prawda.W Vobisie mimo przedpłaty jeszcze windowsa 7 box niema,i nie wiadomo kiedy będzie.
23.10.2009 12:18
Dodał(a): ~12345
Witam, przyjaciele a gdzie sa podane ceny tego produktu!
23.10.2009 12:14
Dodał(a): ~butch
a co mnie obchodzą jakieś pierdoły o microsofcie i ich centrach, tu ma byc opis systmu a nie jakies zapychacze, widac artykul sponsorowany ;)
Polityka Prywatności