Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Polska reprezentacja w Indiach najsilniejsza

Polacy będą stanowić największą reprezentację narodową podczas tegorocznych finałów Imagine Cup 2006, które odbędą się w Delhi, w Indiach

W tegorocznym finale organizowanego przez Microsoft konkursu dla studentów – Imagine Cup 2006 – Polacy stanowią największą reprezentację wśród zakwalifikowanych zespołów i uczestników indywidualnych. Studenci z polskich uczelni po raz pierwszy w historii konkursu wezmą udział w rozgrywkach finałowych aż w czterech z sześciu kategorii: Algorytm, Film Krótkometrażowy, Projekt Hoshimi – bitwa programistyczna oraz Projektowanie Oprogramowania. Tegoroczny międzynarodowy finał konkursu odbędzie się w sierpniu w Indiach.

 

Do światowych finałów konkursu zakwalifikowało się 11 uczestników z Polski. Wśród nich znalazło się 6 studentów z Politechniki Poznańskiej, 3 studentów z Uniwersytetu Warszawskiego i po jednym z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej. W tegorocznej edycji konkursu, reprezentanci Polski po raz pierwszy będą rywalizować z kolegami z całego świata  o najwyższe trofeum aż w czterech z sześciu kategorii konkursowych.

 

W poszczególnych kategoriach uczestnikami zmagań konkursowych z Polski będą:

→ Algorytm – Piotr Mikulski i Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Tomasz Błajek z Politechniki Poznańskiej, którzy w rozgrywkach indywidualnych zmierzą się z przedstawicielami Rosji, Niemiec i Węgier;

→ Film Krótkometrażowy – Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej, którzy już drugi raz z rzędu zakwalifikowali się do udziału w finale światowym Imagine Cup w tej kategorii (w ubiegłorocznej edycji konkursu reprezentowali Polskę w Japonii). W Indiach będą rywalizować z przedstawicielami Kanady, Tajwanu, Turcji i Stanów Zjednoczonych;

→ Projekt Hoshimi – Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego i Iwona Bielecka

z Wojskowej Akademii Technicznej, którzy staną w szranki z reprezentantami Serbii i Czarnogóry, Francji, Japonii oraz Chin;

→ Projektowanie Oprogramowania – zespół HeartBIT@PUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Bartosz Rapp, Mieszko Stelmach, Marcin Ignac i Wojciech Świtała.

Jeden spośród wymienionych uczestników – Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego – w Indiach wystartuje w dwóch kategoriach. W kategorii Algorytm będzie rywalizował indywidualnie, natomiast w kategorii Projekt Hoshimi drużynowo.

 

Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz czwarty. Podczas pierwszej edycji konkursu wzięło w nim udział około 1 tysiąca studentów z 25 krajów, a tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę około 100 tysięcy uczestników z ponad 170 państw, w tym 1084 studentów z Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w 6 kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Algorytm, Film Krótkometrażowy, Technologie Informatyczne, Projekt Hoshimi – bitwa programistyczna oraz Projekt Interfejsu. Uczestnicy każdej z kategorii wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest „technologia, która pozwala ludziom żyć zdrowiej”. Łączna suma nagród w konkursie to ponad 120 tys. dolarów.

 

W zeszłorocznej edycji konkursu, w kategorii Visual Gaming (aktualnie pod nazwą „Projekt Hoshimi”) studenci Politechniki Poznańskiej i Politechniki Łódzkiej zdeklasowali drużyny z całego świata, zajmując na światowych finałach w Japonii odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

 

Duża liczba reprezentantów Polski na tegorocznych finałach światowych konkursu Imagine Cup świadczy o rosnącym zainteresowaniu polskiej młodzieży technologiami informatycznymi, coraz lepszym przygotowaniu w tym zakresie oraz ogromnej kreatywności, zaangażowaniu i pasji. Każdy kolejny finał konkursu owocuje coraz większymi sukcesami naszego kraju na arenie międzynarodowej. Do zeszłorocznego finału światowego, który odbył się w Jokohamie, w Japonii, zakwalifikowały się 3 zespoły do dwóch kategorii konkursowych. W tym roku Polska będzie reprezentowana w finałach przez 11 Polaków rywalizujących aż w czterech kategoriach. Wśród nich są 3 drużyny oraz 3 uczestników indywidualnych.

 

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie: http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/default.mspx.   

 

Informacje o firmie: 

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System 2003, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System i technologia Microsoft .Net. Z rozwiązań Microsoft korzystają ludzie i przedsiębiorstwa na całym świecie realizując swoje potrzeby i możliwości.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, na polskim rynku oddział firmy istnieje od 1992 r. W trakcie swojej 13-letniej obecności w Polsce, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne, a w maju 2005 roku zainaugurowała działalność Forum Edukacji Microsoft – strategicznej inicjatywy mającej na celu wspieranie i upowszechnianie edukacji informatycznej w Polsce. W ramach Forum realizowane są projekty skierowane do szkół i uczelni, jak również programy, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku tzw. „wykluczenia informacyjnego”, poprzez ułatwianie dostępu do technologii grupom defaworyzowanym społecznie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.forumedukacji.pl.

 

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland/

 

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

 

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności