Serwis InformatykaActive Jet - tusze i tonerySerwis Informatyka

Microsoft utworzy w Polsce Centrum Inżynierii Oprogramowania

Microsoft Corporation uruchomi w Warszawie Centrum Inżynierii Oprogramowania. Będzie to trzecie takie centrum na świecie, po ośrodkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii - informuje założyciel Microsoft Corporation i prezes rady nadzorczej Bill Gates, który przebywał 2 lutego z jednodniową wizytą w Polsce. Według niego, Centrum zatrudni do końca roku około 40 osób.

Gates w Pałacu Prezydenckim uczestniczył w spotkaniu z młodymi polskimi informatykami ze szkół średnich i uczelni wyższych, a także z szefem Kancelarii Prezydenta, ministrem Andrzejem Urbańskim.

 

Zdaniem wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Ludwika Dorna, Polska wygrała rywalizację o centrum z Rumunią. Dorn powiedział, że decyzja Microsoftu o utworzeniu "trzeciego po centrach w Aachen i Cambridge polskiego Centrum Inżynierii Oprogramowania" jest korzystna zarówno dla Polski, jak i Microsoftu jako korporacji globalnej.

 

"Polska jest swego rodzaju zagłębiem talentów. To kontynuacja wielkiej polskiej tradycji, tradycji szkoły lwowsko-warszawskiej Jana Łukasiewicza i Alfreda Karskiego, bez której nie byłoby współczesnej informatyki" - podkreślił Dorn.

 

"Odbyłem wiele interesujących spotkań z partnerami, firmami, które zajmują się opracowaniem oprogramowania, a także z podmiotami, które zajmują się wdrażaniem na rynku rozwiązań. Podjęliśmy decyzję o powołaniu Centrum Inżynierii Oprogramowania - centrum, które zajmować się będzie opracowywaniem i pracą badawczą nad oprogramowaniem" - powiedział Gates.

 

Wyjaśnił, że centrum ma korzystać z technologii SharePoint (aplikacji pracujących w sieciach komputerowych - PAP), opracowanej przez Microsoft.

 

Według Gatesa, w Polsce powstanie też "kilka centrów szkoleniowych", które mają wspomagać nauczanie i rozwijanie umiejętności informatyków. Zapowiedział także dofinansowanie kwotą 250 tys. dol. programu budowy szkolnych pracowni informatycznych na Podlasiu.

 

Urbański, witając Gatesa w Pałacu Prezydenckim, nazwał go "pierwszym, nowoczesnym dyktatorem". "To dobra dyktatura, bowiem niesie ze sobą edukację, informację i komunikację" - zaznaczył szef kancelarii. 

 

Gates, pytany o cel wizyty w Polsce, powiedział, że przybył, aby spotkać się z partnerami Microsoftu, przedstawicielami administracji pracującymi nad rozwojem e-government w Polsce oraz z kadrą naukową uczelni wyższych.

 

Źródło: http://www.naukawpolsce.pl/nauka/

 


Komentarze
Polityka Prywatności